• Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Спільнота україномовної стійкості «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирають мову» Брав участь

Доданий
27.06.2019
Номер
7
Освіта

Створити сучасний, інтерактивний, багатофункціональний освітній простір, куди люди із задоволенням приходять отримувати знання, здобувати важливі життєві навички. Пробудити громадянську позицію, розвинути стійкий інтерес до історії держави, її традицій, готовність плекати й розвивати українську мову через власну творчу діяльність у різних сферах життя

Автор проєкту
Бюджет
143 000 грн
Розрахунок бюджету
Населений пункт
Українка

Опис

Проблема

Ініціативна група Українківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Галицинівської ОТГ Миколаївської області представляємо проект СПІЛЬНОТА УКРАЇНОМОВНОЇ СТІЙКОСТІ.
Найперша, найголовніша індивідуальна ознака народу – його мова, література, мистецтво, пісні, усна творчість. Мова – це характер народу. В ній відбито його психічний склад, звичаї, побут, нахили. Мова – це історія народу.
Громадсько активна школа є однією з найефективніших моделей інноваційного розвитку сільських шкіл України, яка не просто надає освітні послуги учням, а й розвиває громаду, залучає батьків та громадськість села до розв’язання освітніх, соціальних, фінансових проблем які існують як у школі так і в громаді. Саме школа має стати ініціатором розвитку місцевої громади, сучасним освітнім, інформаційно - ресурсним центром села. У стратегічних цілях Галицинівської ОТГ зазначено прагнення щодо забезпечення доступності та покращення якості надання освітніх послуг громаді в цілому.
Мовна ситуація в Україні позначена домінуванням російської мови у ключових сферах суспільного життя. Під тиском цих чинників русифікації значна частина українців, які вважають українську мову рідною, але не спілкуються нею на роботі чи навіть удома.
Україна має досить непросту історію, пов’язану з боротьбою за свою державність та українську мову як державну. В тяжких випробуваннях гартувалася українська мова.
Вважаємо, що саме сьогодні молодь потребує знання української мови, формування осередку, де можливе вільне спілкування.

Мета проекту

Проект спрямований на те, щоб організувати сучасний інформаційно - ресурсний центр україномовної спільноти, використовувати приміщення школи інтересам громади впродовж семи днів на тиждень. Забезпечення належних умов для всебічного розвитку і функціонування мови в усіх сферах життя, збереження культури не тільки на уроках, а й повсякденному житті всіх цільових груп. Плануємо організувати спільноту, яка б охопила всі села Галицинівської громади.

Пропоноване рішення вирішення проблеми

Реалізація проекту дасть змогу об’єднати зусилля працівників усіх галузей: влади, громади, освіти, громадських організацій в спільній роботі, спрямованій на вільне спілкування українською мовою , підвищення інформаційної культури учасників проекту.

Для кого цей проект

Цільовими групами даного проекту є учні та педагогічний колектив Українківської ЗОШ І-ІІІ ст., родини школярів, адміністрація школи, Українківська сільська рада та всі мешканці Галицинівської об’єднаної територіальної громади, які будуть мати можливість користуватися проектним обладнанням – загалом понад 9 тисяч осіб , з яких близько 18% – це особи до 18 років (молодші за працездатний вік), а 21% – особи, старші за працездатний вік.

План заходів з реалізації проекту

- Організація та проведення фестивалів, конкурсів, оглядів, участь в них та інш. - Здійснення заходів з популяризації та використання української мови - Придбання та виготовлення буклетів, рекламної продукції та друкованих видань, поштові витрати та витрати зв’язку, транспортні витрати - Поширення досвіду роботи (виступ на семінарах, нарадах) через засоби масової інформації - Популяризація та пропагування до використання в освітньому процесі україномовного програмного забезпечення.

ключові показники оцінки результату

Обґрунтування спрямованості результатів проекту визначеним цільовим групам:
- діти матимуть потужні і універсальні засоби отримання різноманітної інформації.
- педагогічний персонал школи - матимуть змогу широко впроваджувати в навчальний процес новітні інформаційні технології, гармонійно поєднувати традиційні та комп’ютерно орієнтовані методики навчання;
- територіальна громада села – одержувати високий рівень інформаційного обслуговування, доступність будь-якого члена громади до джерел достовірної інформації, сприяти соціальному визнанню шкільної політики, покращити імідж школи.

Ризики в реалізації проекту

1.Кількість учасників спільноти може бути непедбачуваною (як більшою так і меншою). 2. Віддаленість села від центру Галицинівської отг. 3. Зміна вартості обладнання

Відповідальні підрозділи

Відділ бухгалтерського обліку та звітності

ПІБ Відповідальної особи

Зіневич Л.М.

Контактні дані відповідальної особи

0502357190